день рідної мови

                                       День рідної мови.

21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей. Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, відзначається щороку з лютого 2000року для сприяння мовній і культурній різноманітності.

В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Кожен рік у приміщенні сільської бібліотеки разом з працівниками БК села це свято збирає друзів. 21 лютого був проведений літературний час «У країні рідної мови».

Захід проведений з метою виховання в учнів любові до української мови та бажання досконало її знати. Також було проведено інтелектуальну гру на знання української мови, читання віршів різними мовами та вікторина.

                                                                                                                                            

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *